Alexander McQueen’in Aşk Mektubu

Sarah Burton Paris Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Alexander McQueen Sonbahar-Kış 2020 defilesini ve ilham kaynaklarını anlattı…

Alexander McQueen Kreatif Direktörü Sarah Burton “Bu koleksiyon kadınların kendilerine, ailelerine, dostlarına ve çalışma arkadaşlarına bir aşk mektubu. Wales’e gittik, buranın sanatsal sıcaklığından, şiirsel mirasından, folkloründen ve işçilik ruhundan ilham aldık. Koleksiyonda kadınlar cesur, kendinden emin ve kahraman ruhu yansıtıyorlar. Kapitoneler ve battaniyelerden esinlenen kıyafetler koruma, rahatlık ve güven hissi yaratıyor. Kalpler, başkaları için orada olmayı temsil ederek birlik olma ruhunu vurguluyor” dedi.

Kelt efsanelerin ve yaratıcılığın olduğu Wales’i ziyaret eden Burton, Cardiff’teki ‘St. Fagans National Museum of History’ müzesinde kapitone bir tasarımdan etkilendi. 1842’ye dayanan bu tasarımın işçiliğine ve işlemelerine hayran kalan Burton, İncil ve Sanayi Devriminden unsurlar kullanarak dikkat çekici bir koleksiyon tasarladı. İngiliz değirmenlerinde işlenen grafik desenler ile bayrakları andıran elbiseler, Viktoryan giyim tarzını hatırlattı.

İlkbahar 2004 koleksiyonu için antik yamalardan ve İngiliz tekstilinden esinlenen Alexander McQueen’den sonra Burton da markanın kurucusuna atıfta bulundu. Adeta kostümleri andıran kıyafetlere renkli saç modelleri eşlik ederken, geniş yakalar ve oversized omuzlar, koleksiyonun tarihi etkisini vurguladı. Kuş ve çocuk sesleri eşliğinde açılan defilede kadınlar savaş kahramanı edasında yürürken, şov peri masalı ilhamlı final ile sona erdi.

Tüm Diller

Toptan Satış Formu

Toptan satış için aşağıdaki formu doldurabilirisiniz. Bize ulaştığınız için teşekkür ederiz. Ekibimiz en kısa sürede talebinize yanıt verecektir.