Muslin Kumaş

Yazımızda Geçen Başlıklar

Müslin Kumaş Nedir?

Müslin, %100 pamuklu bir kumaş türüdür. Kumaşın doğal ve yumuşak bir yapısı vardır. Ayrıca müslinin ince ve seyrek bir yapısı bulunur. Müslin kumaş, çok farklı kalınlıklarda ve genellikle düz renklerde üretilmektedir.

Müslinden Üretilen Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Müslin, birçok tekstil ürününün üretiminde kullanılır. Ancak bu kumaşlar daha çok bebek ürünlerinin üretiminde kullanılmaktadır. 

Müslinden Üretilen Kumaşın Kullanım Amaçları

Müslin kumaşları, doğal ve yumuşak dokusu ile daha çok bebekler için kullanılan bir kumaş türü haline getirmiştir. Nefes alan dokusu, terletmeyen özelliği ve anti-alerjik yapısı müslin bezlerin kundak, bebek ağız bezi, omuz bezi, puset örtüsü, bebek battaniyesi ve havlusu gibi farklı ihtiyaçlar için kullanılmasına olanak sağlamıştır.

Bebek Tekstilinde Müslin Kumaşı

Bebek tekstilinin vazgeçilmez kumaşlarından olan müslin kumaş, bebekler için kullanılan birçok ürün için tercih edilmektedir.

İnce ve seyrek bir yapıya sahip olan bu kumaş, bebeklerin hassas teniyle oldukça uyumludur. Ayrıca çocuğun konforu ve sağlığı açısından da çok elverişli bir üründür.

Müslin üretilen kumaşın su emici özelliği ve çok çabuk kuruması bebek ürünlerinde en çok kullanılan kumaş olmasını sağlamıştır.

Müslin Kumaş Bebeklere Zarar Verir mi?

Açık dokuması sayesinde müslin, bebeğinizin rahat ve sıcak kalmasına yardımcı olan hafif ve nefes alabilen bir kumaştır, aynı zamanda havanın serbestçe geçişine izin vererek aşırı ısınmasını önler.

Müslin kumaşları bebeğinizin hassas cildi için çok yumuşaktır. %100 saf  müslin, pamuktan üretilmiştir.

Müslin Kumaş Esnek midir?

%100 pamuklu ve düz dokuma olan müslin kumaş aynı zamanda esnek bir kumaştır ve maksimum rahatlık için nazikçe esneyebilir.

Müslin Kumaş Organik mi?

Müslin, doğal bir yapıya sahip ve organik kumaşlardır. Doğal ve organik yapıya sahip olan bu kumaş türü, bebeğin ilk doğduğu günden itibaren rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Müslinden üretilen kumaşlar; alerji, kızarıklık, tahriş gibi cilt problemlerinin oluşmasını engeller. Organik yapısıyla bebek, yetişkin herkesin rahatlıkla kullanabileceği kumaşlardır.

Müslin Kumaş Yıkanınca Çeker mi?

Müslinden üretilen kumaş, 30 derecede makinelerde rahatlıkla yıkanabilir. Doğal kumaş yapısına sahip müslin yıkandıkça daha yumuşak bir yapıya sahip olurlar. Leke tutmayan ve kolaylıkla yıkanabilen bu kumaşlar elle de yıkanabilir. Bebekler için tercih edilen müslin ürünlerin, beyaz sabunla yıkanması bebek için daha faydalı olacaktır.

Languages

Toptan Satış Formu

Toptan satış için aşağıdaki formu doldurabilirisiniz. Bize ulaştığınız için teşekkür ederiz. Ekibimiz en kısa sürede talebinize yanıt verecektir.